bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 1142

Policjanci ustalają okoliczności potrącenia 56-latki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności potrącenia 56-letniej bielszczanki, do jakiego doszło we wtorek 14 września około godziny 11.00 na ulicy Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej.

policja, radiowóz


We wtorek tuż po godzinie 11.00 na ul. Jana III Sobieskiego w rejonie ulicy Dębowej doszło do potrącenia 56-letniej mieszkanki Bielska-Białej przez osobową KIA kierowaną przez 68-letniego mężczyznę, mieszkańca Wisły. Kierowca osobówki był trzeźwy. Potracona kobieta doznała obrażeń ciała.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia kierujący nie ustąpił pierwszeństwa przejścia kobiecie w miejscu do tego przeznaczonym. Mundurowi z drogówki zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Jego dokładne przyczyny i okoliczności ustalają teraz śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.

Apelujemy o ostrożność, wyobraźnie i przepisowe zachowanie do wszystkich użytkowników dróg. Oślepiające słońce, deszcze, mokra nawierzchnia to niekorzystne warunki drogowe tak dla pieszych, jak i dla kierowców pojazdów. Wtedy nie trudno o błąd, który może kosztować nas lub innego użytkownika drogi zdrowie, a nawet życie. Na wagę tego życia i zdrowia mogą okazać się solidne elementy odblaskowe.
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to priorytet bielskich mundurowych.

- Policjanci będą z pełną surowością wyciągać konsekwencje prawne wobec piratów drogowych, jak również wobec pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że od 1 czerwca nastąpiły istotne zmiany w kodeksie drogowym. Za zmianą tych przepisów muszą iść również wyobraźnia i kultura na drodze oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania i zachowywania szczególnej ostrożności - apeluje bielska policja.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj