bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2021
  • wyświetleń: 1575

MZD montuje krawężniki peronowe. Ułatwią wsiadanie do autobusów

Po dwóch stronach ulicy Hałcnowskiej są budowane dwa nowe przystanki do wysiadania. Miejski Zarząd Dróg zastosował w nich tzw. krawężniki peronowe.

Montaż "krawężników peronowych" w Hałcnowie - 10.09.2021 · fot. MZD Bielsko-Biała


Ich kształt poprawia bezpieczeństwo pasażerów oraz zapobiega niszczeniu opon w przypadku najechania na krawędź betonowego elementu. - Wysokość krawężnika peronowego umożliwia zabudowanie go aż 18 cm ponad poziom jezdni. Ułatwia to, szczególnie osobom starszym lub niepełnosprawnym, wysiadanie z autobusu. Na górnej płaszczyźnie krawężników znajdują się ryflowana powierzchnia antypoślizgowa. To dodatkowy element poprawiający bezpieczeństwo użytkowania nowych przystanków - mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś.

Zastosowanie nowego rozwiązania zaproponował bielski radny z Hałcnowa, Bronisław Szafarczyk. Jego wniosek poparła także pozytywna opinia Zespołu Transportu Zbiorowego w Wydziale Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. W ramach inwestycji doświetlone zostanie także sąsiednie przejście dla pieszych. Równocześnie z instalacją krawężników trwa korekta systemu odwodnienia jezdni. Całość gotowa ma być w październiku bieżącego roku. - Zastosowanie krawężnika peronowego to część nowych standardów wdrażanych podczas projektowania rozwiązań drogowych w Bielsku-Białej. Będziemy się starali wdrażać je w możliwie wielu miejscach naszego miasta - dodaje szef MZD.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.