bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 22 września 2021
  • 26 września 2021
  • wyświetleń: 754

Rusza jubileuszowa, 20. edycja "Tygodnia z Ewangelią"

Za nami:

W najbliższa sobotę, 25 września w Bielsku-Białej rozpocznie się tegoroczna, 20. edycja "Tygodnia z Ewangelią". Wydarzenia związane z projektem odbędą się w innych miejscowościach regionu.

biblia
Rusza jubileuszowa, 20. edycja "Tygodnia z Ewangelią" · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


TzE, który jest jednym z największych wydarzeń ewangelizacyjnych, rozpocznie się w sobotę, 25 września, od wspólnej modlitwy uwielbienia pod namiotem przy bielskim parku Słowackiego. Następnego dnia w kilku parafiach zaplanowano niedzielę ewangelizacyjną, a w kolejnych - do 2 października - większość wspólnot ewangelizacyjnych działających w stolicy Podbeskidzia poprowadzi spotkania, wieczory uwielbienia, konferencje i modlitwy o uzdrowienie.

Jednocześnie na profilach facebookowych TzE, diecezji bielsko-żywieckiej oraz poszczególnych wspólnot, a także na diecezjalnym kanale You Tube przeprowadzone będą spotkania. Codzienne rozważanie słowa bożego poprowadzi w przestrzeni wirtualnej o. Paweł Adamarek SJ z Domu Rekolekcyjnego św. Józefa w Czechowicach - Dziedzicach. Swym doświadczeniem wzrastania w wierze dzielić się będą przedstawiciele poszczególnych wspólnot. Podczas wieczornych spotkań online o rozwijaniu własnych talentów opowiadać będą reprezentanci wybranych środowisk związanych z Kościołem.

Rusza jubileuszowa, 20. edycja "Tygodnia z Ewangelią"
Rusza jubileuszowa, 20. edycja "Tygodnia z Ewangelią" · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


W ramach zaplanowanych wydarzeń odbędą się spotkania modlitewne wspólnot ewangelizacyjnych, Msze św., konferencje ze słowem Bożym. TzE zakończy „Wyjście mężczyzn na Błatnią”. W sobotni ranek w Jaworzu uczestnicy wyruszą z modlitwą na ustach na górski szlak, by dotrzeć na szczyt Beskidu Śląskiego.

Wśród organizatorów wszystkich spotkań są: Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło - Życie, Wspólnota „Miasto na Górze”, Wspólnota Odnowy Wiary, Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, bielski neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota „Miłość i Łaska Chrystusa”, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, Odnowa w Duchu Świętym oraz Wspólnota „Mamre”.

Rusza jubileuszowa, 20. edycja "Tygodnia z Ewangelią"
Rusza jubileuszowa, 20. edycja "Tygodnia z Ewangelią" · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Organizatorem Tygodnia z Ewangelią jest wydział duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej z biskupem diecezjalnym, a współorganizatorem miasto Bielsko-Biała z prezydentem. Koordynatorem przedsięwzięcia jest ks. Sebastian Rucki, będący asystentem kościelnym Wspólnoty „Miłość i Łaska Chrystusa”.

mp / bielsko.info, źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.